Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Inwestowanie w złoto
PostNapisane: 3 lip 2011, o 10:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2011, o 15:12
Posty: 4

Offline
Witam,

Ostatnio w mediach dużo się mówi o złocie jako super inwestycji, a już na pewno bezpiecznym sposobie lokowania gotówki w czasach kryzysu. Stopy zwrotu oraz wykresy historyczne potwierdzają tą tezę pokazując, że na złocie można było sporo zarobić. :roll:

Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, bo mam trochę wolnych środków, które chciałbym zainwestować we własnym zakresie i myślę właśnie o tym kruszcu.

Co myślicie o inwestowaniu nadwyżek pieniędzy w złoto :?:

Pozdr…


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inwestowanie w złoto
PostNapisane: 3 lip 2011, o 12:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2011, o 06:10
Posty: 5

Offline
W mojej opinii o inwestowaniu w złoto należało pomyśleć troszkę wcześniej, gdy zaczynał się trend wzrostowy a nie, gdy ceny są już na bardzo wysokim poziomie i cała sytuacja na rynku złota i surowców zaczyna przypominać bańkę spekulacyjną, które na przestrzeni lat bardzo intensywnie powstawały na różnych rynka. ;)

Obecna sytuacja nie wyklucza możliwości dalszego wzrostu ceny złota, jednak inwestowanie na obecną chwilę jest opatrzone bardzo dużym ryzykiem. :roll:


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inwestowanie w złoto
PostNapisane: 2 gru 2011, o 00:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2010, o 11:56
Posty: 12

Offline
A ja uważam, że na złocie istnieje jeszcze potencjał wzrostowy. 8-)


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inwestowanie w złoto
PostNapisane: 1 lip 2013, o 15:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 17:13
Posty: 9
Lokalizacja: Poznań

Offline
Obecnie jesteśmy po korekcie, która sprowadziła złoto w dół o kilkadziesiąt procent, więc dla osób, które miały przyjemność kupić na górce nie jest to udana inwestycja, ale jeśli bierzemy pod uwagę długoterminowy horyzont bądź chcemy zdywersyfikować portfel inwestycyjny to jak najbardziej TAK...

Moim zdaniem w średnioterminowym terminie nie jest to ciekawa forma oszczędzania...:)


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inwestowanie w złoto
PostNapisane: 22 sty 2014, o 20:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2011, o 20:12
Posty: 9

Offline
Marcel napisał(a):
Obecnie jesteśmy po korekcie, która sprowadziła złoto w dół o kilkadziesiąt procent, więc dla osób, które miały przyjemność kupić na górce nie jest to udana inwestycja, ale jeśli bierzemy pod uwagę długoterminowy horyzont bądź chcemy zdywersyfikować portfel inwestycyjny to jak najbardziej TAK...

Moim zdaniem w średnioterminowym terminie nie jest to ciekawa forma oszczędzania...:)


Sprawdziłem sobie twoją wypowiedź z tym jak zachowywało się ZŁOTO w tym okresie i muszę przyznać, że całkiem trafna prognoza...

Jak sądzisz, w jakiej perspektywie inwestycja w ten walor może się zwrócić?

Pozdrawiam.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inwestowanie w złoto
PostNapisane: 2 paź 2014, o 21:39 

Dołączył(a): 2 cze 2011, o 15:23
Posty: 3

Offline
Dzisiaj spojrzałem sobie na wykres i prawdę mówiąc notowania złota nie wyglądają zbyt ciekawie... Jesteśmy w okresie dłuższej konsolidacji i miejmy nadzieję, że nie wybijemy się dołem.

A Wy jak prognozujecie?

Optymizm troszkę chyba uleciał.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inwestowanie w złoto
PostNapisane: 27 paź 2014, o 18:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 19:28
Posty: 8

Offline
Ja osobiście uważam złoto za dobrą inwestycję. Rozumiem również argumenty, że jesteśmy po dłuższych spadkach, mamy konsolidację, ale jakby nie patrząc spadliśmy i należy się odbicie. Poza tym zasoby złota na świecie są ograniczone, w czasach gdzie powszechne jest drukowanie pieniądza ten kruszec może być ciekawą alternatywą dla innych instrumentów.

Dzisiaj nawet czytałem, że Bank Szwajcarki przymierza się do zakupów złota na rynku, aby zrównoważyć swoje rezerwy w tym kruszcu do 20 procent, więc pewnie również widzą wartość w tym aktywie. To jest stabilna przystań myśląc o dłuższym terminie.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


cron