Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wypadek samochodem. Pomóżcie!
PostNapisane: 11 paź 2010, o 12:38 

Dołączył(a): 11 paź 2010, o 12:37
Posty: 1

Offline
Podczas jazdy wieczorem wracając do domu wyleciała mi sarna. Zbiłam sobie prawą lampę, zderzak się urwał a błotnik się zgiął.
Strasznie spanikowałam. Usiadłam w rowie i zaczęłam płakać nie wiedząc, co mam robić. Powstał problem, ale w końcu przywiozą mi auto na lawecie do domu.
Auto nie było ubezpieczone w autocasco. Powstał problem jak go teraz naprawić. Ile to kosztuje? I gdzie się naprawia takie samochody? Gdzie dostane części do auta?


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wypadek samochodem. Pomóżcie!
PostNapisane: 5 lis 2010, o 17:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2010, o 19:16
Posty: 28
Lokalizacja: Jaworzno

Offline
Hmm, najzwyklejszy serwis samochodowy jakich wiele. Wszystko zależy od tego w jakim mieście mieszkasz, jeśli w jakimś dużym to takich serwisów jest na pewno wiele, i wtedy najlepiej popytać znajomych czy w internecie który najlepszy.
Zależy jaki to samochód ale koszt naprawy może wynieść nawet 1000zł i to przy dobrych układach. W nowszych wozach koszt lampy może to być około 200zł (ale czasami 100 lub 400 - zależy jaki samochód), jeśli zderzak jest do wymiany to koszt będzie dużo większy, ale może tylko uda się go jakoś poprawić, błotnik można "wyklepać" albo wymienić na inny ale albo będzie innego koloru niż samochód albo koszta znowu sporo się powiększą. Zależy jak poważne są uszkodzenia, ale generalnie serwisy liczą sobie dosyć sporo i z tym trzeba się liczyć na pewno.
Co to za samochód? Skąd jesteś?


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wypadek samochodem. Pomóżcie!
PostNapisane: 8 sty 2011, o 01:38 

Dołączył(a): 8 sty 2011, o 01:33
Posty: 2

Offline
Tez to przeżyłem… Miałem ten sam problem, ale w porównaniu do twojej sytuacji posiadałem zapłacone AC. Pozostaje Ci odłożyć trochę kasy i naprawić.

Pozdrawiam i powodzenia.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wypadek samochodem. Pomóżcie!
PostNapisane: 16 sty 2011, o 10:01 

Dołączył(a): 16 sty 2011, o 09:34
Posty: 2

Offline
Widzę, że w tym dziale można się wyżalić motoryzacyjnie. Otóż ja proponuję założyć stowarzyszenie poszkodowanych kierowców, bo od kilku sezonów zimowych obserwuję, że stan naszych dróg jest katastrofalny, które są pełne dziur, wyrw… Ja już dwa razy wpadłam w takie dziury i za każdym razem poszła mi miska olejowa, no a potem laweta, naprawa i jakieś sześć stówek nie moje.

Napiszcie, co o tym myślicie :?:

Pozdrawiam.


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wypadek samochodem. Pomóżcie!
PostNapisane: 17 lut 2011, o 03:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2010, o 19:16
Posty: 28
Lokalizacja: Jaworzno

Offline
A co można myśleć? Stan polskich dróg raczej nigdy diametralnie się nie poprawi...Jeśli w tym roku zostanie naprawione parę dróg, za rok kolejne, to za 2 lata te drogi robione wcześniej też są do poprawy...W Polsce drogi nie wytrzymują nawet zimy więc czego byśmy chcieli;p
A jeśli chodzi o uszkodzenia samochodu przez stan dróg, można starać się o odszkodowanie, polecam przeczytać: http://wladcydrog.eu/index.php?option=c ... Itemid=115


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wypadek samochodem. Pomóżcie!
PostNapisane: 25 sty 2014, o 13:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2011, o 09:28
Posty: 1

Offline
Wydaje mi się, że kwestia rozwiązania tego problemu zostanie w twoich rękach... :( Znając polskie prawo gdybyś zaczął drążyć temat w instytucjach państwowych chcąc uzyskać jakiejś pomocy to prawdopodobnie skończyłoby się tak, że dostał byś mandat za niedostosowanie prędkości na drodze i doprowadzenia do zagrożenia w ruchu lądowym. He he.... Takie realia.

A co do polskich dróg Fenrir to są nadal fatalne. Przyznaję!!!


 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


cron